Grudziądz ul. Waryńskiego 6
667-935-183

 

Implant jest jedynym rozwiązaniem, które odtwarza funkcję samodzielnego zęba i jednocześnie zapewnia estetyczny wygląd naturalnego zęba. To obecnie najlepszy sposób uzupełnienia braku zębowego.
Implant to mała „śruba” wkręcana do kości, zastępująca korzeń zęba. Na takim podłożu zostaje usytuowana korona protetyczna. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jest trwały i bezpieczny. Pozwala odbudować brakujący ząb nawet w trakcie jednej, krótkiej wizyty.
Podczas zabiegów implantacyjnych wykorzystujemy szablony chirurgiczne - komputerowo nawigowana implantologia.
Zadaniem szablonów jest precyzyjne prowadzenie narzędzi chirurgicznych w określonym miejscu i pod określonym kątem. Narzędzia przygotowywane są na podstawie planu przedoperacyjnego. Każdy szablon jest niepowtarzalny i pasuje tylko do jednego pacjenta.

Zalety wykorzystania szablonów podczas nawigowanej implantologii to między innymi:
- znaczne skrócenie zabiegu,
- umiejscowienie implantu w kości z dokładnością do dziesiątych części milimetra,
- możliwość jednoczasowego osadzenia odbudowy protetycznej,
- brak „cięć” w jamie ustnej w celu uwidocznienia miejsca implantacji.

Jak powstaje szablon?

1.    Wykonujemy badanie tomografii CBCT oraz skan wewnątrzustny okolicy, w której planujemy zabieg.

rtg w grudziądzu

tomografia 3D grudziądz


2.    Planujemy przyszłą odbudowę protetyczną

cerec sakner


3.    Łączymy badanie CBCT ze skanem wewnątrzustnym i przyszłą odbudową

cerec sakner


4.    Umiejscawiamy implant w prawidłowej pozycji (prezentowany przypadek wymaga dodatkowo augmentacji kości).

Nowoczesna Implantologia

Najnowocześniejsze metody protetyki


5.    Projektujemy szablon skaner CAD/CAM
6.    Gotowy szablon, do wykorzystania podczas zabiegu

Najnowocześniejsze metody protetyki


Indywidualne podejście do Pacjenta

Kompleksowa opieka

Miła atmosfera

Wykwalifikowany zespół

Kontakt

Dr Dąbek
Waryńskiego 6
86-300 Grudziądz

tel. 667 935 183

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć

Poniedziałek

8:00 - 18:00

Wtorek

8:00 - 15:00

Środa

8:00 - 18:00

Czwartek

8:00 - 18:00

Piątek

8:00 - 18:00

Wszystkie prawa zastrzeżone Dr Dąbek 2022 | Realizacja: Imagisite.pl

Kontakt

Dr Dąbek
Waryńskiego 6
86-300 Grudziądz

tel. 667 935 183

e-mail: gabinet@drdabek.pl

Godziny przyjęć

Poniedziałek

8:00 - 18:00

Wtorek

8:00 - 15:00

Środa

8:00 - 18:00

Czwartek

8:00 - 18:00

Piątek

8:00 - 18:00

Wybielanie

Zęby każdego człowieka z upływem czasu ciemnieją na skutek przyjmowania pokarmów i płynów zawierających kolorowe barwniki (kawa, herbata, palenie papierosów).
W naszym gabinecie oferujemy wybielanie zębów za pomocą nakładek. Jest to metoda stosunkowo bezpieczna, polegająca na wykonaniu specjalnych miękkich nakładek zakładanych na zęby na czas nocnego odpoczynku przez okres kilku dni. Przed rozpoczęciem kuracji zostaniesz dokładnie poinformowany, jak stosować nakładki.
Jeden zabieg może rozjaśnić zęby o kilka odcieni nawet na kilka lat.

Profilaktyka

Zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej (szczotkowanie i nitkowanie zębów) pozwala uniknąć wielu problemów w przyszłości, dlatego tak ważne jest systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia.
Zalecane jest, aby raz na jakiś czas wykonać skaling - usunąć kamień nazębny. Zabieg polega na oczyszczeniu zębów z twardych złogów za pomocą ultradźwiękowej końcówki.
Pozostałe na zębach osady pozwala usunąć z kolei piaskowanie, wykorzystujące działanie specjalnego preparatu wraz ze strumieniem wody.
Zabiegi te są zwykle wykonywane razem.

Stomatologia estetyczna

Piękne i zdrowe zęby są najlepszą ozdobą każdego z nas. Minimalne korekty potrafią zdziałać naprawdę cuda i poprawić znacznie wygląd np. nierównych, zbyt krótkich czy trwale przebarwionych zębów. Wykorzystanie nowoczesnej technologii komputerowej pozwala drobiazgowo zaplanować zabieg. Z pomocą zaprojektowanych estetycznych wypełnień kompozytowych, licówek czy też nakładów koronowych typu inlay, onlay możemy wizualnie zmienić Twój uśmiech.

Endodoncja

W obecnych czasach skuteczność leczenia kanałowego jest bardzo wysoka i w wielu przypadkach pozwala uniknąć usunięcia zęba. Ekstrakcja jest niestety procesem nieodwracalnym. Brak zęba trzeba w przyszłości odbudować protetycznie, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Warto więc w porę poświęcić czas na leczenie endodontyczne, polegające na oczyszczeniu wnętrza zęba tj. komory i kanałów z bytujących tam bakterii i następnie szczelnym wypełnieniu tej przestrzeni specjalnym materiałem. Warto dodać, że poszczególne etapy leczenia są wykonywane bezboleśnie, a ząb po leczeniu kanałowym może służyć Ci wiele lat.

cerec sakner
cerec sakner
Periodontologia

Krwawienie z dziąseł, przykry zapach z ust, ruszające się zęby - to tylko niektóre objawy, mogące oznaczać paradontozę tj. chorobę przyzębia, która potrafi rozwijać się podstępnie, w obecności zębów niedotkniętych próchnicą. Bagatalizowanie wyżej wymienionych objawów nieuchronnie prowadzi do ubytków podparcia kostnego, a w konsekwencji do utraty samych zębów.
Dokładna diagnostyka kondycji dziąseł i zębów, uzupełniona koniecznym zdjęciem radiologicznym, pozwala już na wczesnym etapie wychwycić niepokojące oznaki i wyeliminować przyczyny stanu zapalnego dziąseł (np. nawilżające wypełnienia).

Chirurgia

Są różne powody, kiedy trzeba usunąć ząb. Najczęściej jednak taką decyzję podejmuje się wówczas, gdy nie ma już możliwości wyleczenia danego zęba i jego odbudowy.
Już na tym etapie warto zastanowić się nad możliwością wstawienia implantu, nawet podczas tej samej wizyty.
Zabiegi chirurgiczne, takie jak usunięcie zębów, również zębów mądrości oraz wkręcenie implantów, przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim wyjaśnieniu każdego etapu.

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych, najczęściej wykorzystując w tym celu różne aparaty ortodontyczne. Podstawową grupą naszych pacjentów są dzieci z uzębieniem mlecznym oraz mieszanym - obok zębów mlecznych występują zęby stałe. Doskonale sprawdzają się wtedy aparaty ruchome, umożliwiające ukierunkowanie  prawidłowego rozwoju kostnego. W późniejszym okresie tj u osób starszych, rozważane jest założenie aparatu stałego.
Warto podkreślić, że prawidłowo ustawione zęby to nie tylko estetyczny wygląd, ale także możliwość prawidłowego oczyszczania zębów i uniknięcie wielu późniejszych powikłań, wynikających z zaniechania leczenia (choroby przyzębia, dolegliwości stawowe).

Stomatologia dziecięca

Obejmuje diagnostykę, leczenie oraz zapobieganie chorobom zębów i jamy ustnej u dzieci i młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie podejście do Małych Pacjentów, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wizyta przebiegła w miłej atmosferze i bez stresu. Naszym celem jest zachęcić dzieci do tego, by dbały o swoje ząbki, w związku z czym pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, na której dziecko „zaprzyjaźnia się z dentystą i sprzętem w gabinecie stomatologicznym”. Rodzice mogą liczyć na profesjonalną pomoc i zalecenia dotyczące hiegieny jamy ustnej dzieci oraz właściwej diety. Kolejnym krokiem jest podjęcie odpowiedniego leczenia zębów, przy współpracy dziecka. Dbamy o to, by Mały Pacjent pozytywnie wspominał każdą wizytę. Pamiętajmy, że dużo łatwiej zapobiegać niż leczyć.

Stomatologia zachowawcza

Najczęstszym problemem, z jakim pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego jest próchnica zębów.

 

Stomatologia zachowawcza w grudziądzu

Prowadzi ona do uszkodzenia twardych tkanek zęba, a nieleczona może spowodować martwicę i powstanie zmian zapalnych głęboko w tkance kostnej, w okolicy korzeni chorego zęba. Poprzez odpowiednie leczenie możemy zapobiec postępowi choroby i towarzyszącym jej uciążliwym dolegliwościom bólowym.
Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej („plomby”) wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały odtwórcze, które zapewniają pewną i trwałą odbudowę zębów, zarówno kształtu jak i ich funkcji.
Właściwa troska o kondycję naturalnych zębów pozwala cieszyć się nimi do późnej starości.

Polityka plików cookies

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.